Hakkımızda

1987’de Almanya’da bir aile şirketi olarak kurulan Sitar Yapı kısa zamanda attığı önemli adımlar sonrasında, sektöründe saygı gören bir firma olarak tanındı.

Daha sonra yeni bir perspektifle dışa açılmayı hedefleyen Sitar Yapı, 2004 yılından itibaren Cemil Sitar’ın başkanlığında, Avrupa’da ses getiren birçok projeye imza attı.

2012 yılında İsveç ve Almanya’da havalimanı, tünel, iş merkezi, terminal, fabrika ve konut projelerinden oluşan 30 büyük proje bitirildi.

Yapılan işlerde taahhütlere harfiyen uyulmasının yanı sıra tüm projelere modern inşaatçılığın ve çağdaş mimarinin damgasının vurulmasıyla uluslararası platformda saygın bir firma konumuna gelindi.

2014 yılında İstanbul’da yapmış olduğu ‘’Sitar Office Alliance’’ ofis projesi ile genel müdürlüğünü buraya taşıyarak yurtdışı tecrübelerini ve Avrupa inşaat sektörünün gelişmiş iş prensiplerini Türkiye’ye taşıyarak, ülkemize büyük eserler kazandırma hedefinde emin adımlarla yürüyor.

İnşaat sektöründeki yatırımlarımızda öncelikli olarak sağlam, fonksiyonel, konforlu, güvenilir ve çevre dostu projeleri yaşata geçirmek ve bu prensipler doğrultusunda yenilikçi ve yatırımcıya kazandıran işlerle Türk İnşaat sektöründe örnek gösterilen bir şirket konumuna yükselmek.

Gerçekleştirdiğimiz ve gerçekleştirmeye devam ettiğimiz büyük projeleri ülkemizde daha ileri taşıyarak, dünya çapında başarılara imza atmış bir firma olarak, Türkiye inşaat sektörünü geleceğe taşıma yolunda öncülük etmek.

Profesyonel ekibimizle birlikte teknolojik gelişmeleri yakından takip etmek, yeni teknolojilerle gelişmiş projeleri hayata geçirmek. Müşterilerimizin beklentilerinin ötesine geçecek projeleri tasarlamak. Yenilikçilik vizyonumuzla ülkeye değer kazandıran eserlere imza atmak. Çevreyle uyumlu projeler üretmek. Planladığımız projelerde Türkiye ekonomisine artı değer kazandırmak.